10. Sınıf Matematik Dersi Sorumluluk Sınavı ve Çözümleri

Diğer dersler için sağ üstteki arama kısmına sorumluluk kelimesini aratın.

10. sınıflara sorulmuş sorumluluk sınavının soru ve cevapları. Sorumluluk sınavına hazırlanacak öğrencilere referans olarak kullanılabilir.

“10. Sınıf Matematik Dersi Sorumluluk Sınavı ve Çözümleri” için 12 cevap

 1. bu sorular çok kolay .Anadolu lisesindede böle sorular sorarlarmıki

  1. Selamlar Ahmet. Sorular fikir vermesi için koyuldu. Mutlaka her öğretmenin kendine göre önem verdiği kısımlar vardır. Ama matematik öğretmenlerinin ortak bir bakış açısı olduğunu söyleyebiliriz. Tam aynı olmasa da sorular benzer olacaktır.

 2. bunlar çıksın 100 den aşağı almam bu tip soru çıkmaz ki bizde bizim hocalar böyle sorsa var ya off şu soruların güzelliğine bak :) bizimkiler şimdi gider sorabilecekleri en zor soruları hazırlarlar ne yapacağız ya of

  1. Selamlar Büşra. Soruları ben hazırlasaydım mutlaka trigonometri de koyardım. Sanırım soruları hazırlayan öğretmen başarısız olan öğrencilerin trigonometriye ön yargılı baktıklarını düşünüp yapamayacaklarını düşünmüş. Gerçek bir sınav olduğu için sitede yer verdim. Mutlaka trigonometri sorularına da çalışılmalı.

 3. inş.Bu sorulardan cıkar.yoksa biterim matematiğim cok kötü ve ne yapcağımı bilemez haldeyim:(

  1. Selamlar Gamze. En sağlıklısı sınavı hazırlayan öğretmenlerle konuşup fikir edinmek. Umarım sınavın güzel geçer. Başarılar.

 4. 9. sorunun cevabında anlamadıgım bır yer war :) alttaki 6! sol üstteki 6! götürdüyse sağ üstteki 6! ne götürdü de üstünü çizdiniz ? yardım cı olursanız minnettar kalırım :)

  1. Payda ikisine de ait olduğu için ikisini de sadeleştirebilmiş. Aradaki işaret – değilde x olsaydı. O zaman dediğin gibi sadece birini sadeleştirebilirdi.

 5. peki teşekkür ederim
  we
  6. soruda bastakı sıfır olmadıgı ıcın 4 de dıerı neden 4 we yanındakı 3 basamaklı dedıgı ıcınmı 3 :=)
  wede
  4. soruda 15 i 5 -3 die ayırmssın çözüm kümeside -5 +3 olmus
  -5 +3 dıe yapsakda – 15 i weriyor ama çözüm kümesi farklı cıkıyor o nasıl olcek :))

 6. we birde
  3. soruda x1+x2 nin yani(toplamanın formulu) b/a da çarpmaa bolme we cıkarmayıda werırmısın :D

Yorumlar kapatıldı.