Diğer Dersler


Matematik dersleri dışında diğer derslerle ilgili öğrencilerin çalışmalarını takip edip haftalık değerlendirme sunarak öğrencilerin motivasyonları ve düzenli çalışmasını sağlayacağız.

Diğer dersler için bu yıl uygulamalarım şu şekilde olacak:

 • Öğrenciye ünite hakkında güzel hazırlanmış video anlatımlar verip izlediğinden emin olmak için kısa bir özet isterim. (Videolarda görsel anlatımlar, deneyler ve belgeseller olur)
 • Haftalık karnesinde bu çalışmaları görsel hale getiririm. (çalışmasına değer vermek, takip etmek, değerlendirmek öğrenciyi çok motive eder)

Yorumlarınızı bekliyorum. Size ulaşmamı isterseniz iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın.

Mail de gönderebilirsiniz: matematiksel@gmail.com“Diğer Dersler” için 21 yanıt

 1. Merhabalar
  Ben 11. sınıfta meslek lisesi çocuk gelişiminde okuyan bir öğrenciyim. Matematiği tam olarak anlayamıyorum. Anlasamda önüme sınav kağıdı geldiği zaman yapamıyorum. Neden?

  1. Selamlar Seray. İnsanın yapısı böyle. İnsan beyni hayatında çok yer etmeyen bilgilere çok önem vermez.
   Hiç bir şey yapmadan oturduğunuz bir anda bile insan beynine binlerce bilgi gelir. Beyin bunların hepsiyle ilgilenmez.
   Bu biraz bisiklet kullanmak, araba kullanmak gibidir. Nasıl yapılacağını bilse bile beyin tam yapması gerektiğinde doğru şekilde davranmaz.
   Burada yapman gereken sabırlı olmaktır. Bir şeyi ne kadar çok görürsen beyin ona önem verip o işlemi otomatik hale getirecektir. Bir süre sonra sen hiç birşey düşünmeden bile soruların çözümleri aklına gelecek. Sana tavsiyem çok zor kitaplar alma. Çoğu dershane kitapları konunun dışına çıkarak üniteyi diğer ünitelerle ilişkilendiriyorlar. Konuyu iyi öğrendikten sonra yapılacak soruyu daha kitabın en başından yapmaya çalışıyorlar.
   İlk adım kitapları var. Bunları kullanarak aynı soruları tekrar tekrar çözerek zihninin o soruların çözümünü otomatik hale getirmesini sağlamalısın. Başarılar dilerim.

 2. ben 11. sınıf sayısal öğrencisiyim bu yıl tüm arkadaşlarım dershaneye gidiyorlar.bense ablamın tavsiyesiyle matematik ve fizikten haftada 1 saat özel ders almayı düşünüyorum sizce hangisi daha verimli olur benim için.bir de bana ders anlatacak öğretmenden konuları eksiksiz bir biçimde kavradığımı nasıl anlarım.

  1. Selamlar Rabia. Kendi kendine çalışabilmek için çok güzel kaynaklar var. Mutlaka kendi başına çalışarak ta sınavlara hazırlanabilirsin. Çoğu dershane öğrencisi olmasa da deneme sınavlarına dışarıdan öğrenci kabul ediyor. Bunları takip edebilirsin. Öğretmenin başarısı öğrenciden öğrenciye de değişebiliyor. Faydalı olacağını anlamanın en iyi yolu birkaç ders işleyip karar vermen.
   Bunun dışında belirgin bir plan dahilinde ilerlemek, eksik kaldığın kavramların fark edilip pekiştirilmesi, kendini ifade edebilecek fırsat tanınması öğretmenin yeterli tecrübede olduğu hakkında fikir verecektir.

 3. Hocam ben acil tıp okuyorum bugün de okla gittim eylülde 4 dersten sınava gircem 3 ünü veremezsem kalırmışım seçtiklerim anatomi coğrfya kimya fizik. matematikle geometriyi secmedm çnkü hiç yapamıyorum gerçi kimyadanda anladığm söylenemez işmi çok zor. Teşekkür ederim size.

  1. Selamlar Sevda.
   Edam yayınlarının özet kitapları var coğrafya güzel hazırlanmış, fizik ve kimyayı dikkatli incelemedim ama özet olması, tüm ünitenin tek bir sayfada belli bir tasarımla yazılmış olması akılda kalıcılığı artırıyor.

 4. HOCAM BENDE MATEMATİK YAPIYORUM SINAVDAN ÖNCE TESTLERDE ÇÖZÜYORUM ÇÖZEBİLİDKLERİMİ AMA SINAVDA HIZLI OLAMADIĞIM İÇİN SORU ÖNÜMDEN KAÇIP GİDİYOR..BU KONUDA NELER YAPMAK GEREK….GÜNLÜK SORU ÇÖZME KAPASİTESİNİ NE KADAR ARTIRMAK GERK AYNI TARZ SORUKARI ÇÖZMEK İSTEMİYORUM FARKLI TARZ OLANLARIDA ÇÖZMEKTE ZORLANIYORUM…SORUN NERDE

  1. Selamlar Elif.
   Yavaş kalmak geçmiş yılları iyi pekiştirmemek ve düzenli tekrar etmemekten kaynaklanıyor.
   Yaz tatillerini hızınızı artırmak için kullanmalısınız. 11. sınıftaki bir öğrenci tatillerde 9-10 ve yardım edecek biri varsa 11. sınıfa da hazırlık yapmalıdır. Böylece okul zamanı zorlanmadan ilerleyebilir.

 5. hocam ben lise 2ye gidiyorum. benim 6,7,8.sınıf altyapım yok ve bazen derserde zorlanıyorum(özellikle sayısal derslerde). NE YAPMA GEREKİYOR…NASIL TELAFİ EDERİM.

  1. Özellikle dijital kitaplar çok güzel imkanlar doğuracak. Umarım Apple başlattığı yolda başarısız olmaz. Kağıt üzerindeki kitaplardan çok farklı şeyler ortaya çıkacak gibi.

 6. merhaba hocam ben 11.sınıf esitagırlık ogrencısıyım.türkçe matematik olmasına ragmen alanım matematıgım ve goemetrım cok zayıf.bir türlü düzeltemıyorum benden kaynaklanan hatalar olmasına ragmen bır turlu duzeltmedım dershane ozel ders denedım fakat sonuc alamadım aılem butik dershaneye göndermenın yararlı olacagını dusunuyorlar ama benım bır fıkrım yok ustelik bu butik dershane ise öss sınavını kazanacagımı ve hedeflerimde ki ilk 5 ünv.%99 tutacagını ıddea edıyor ben sızın bu konu hhakkında goruslerinizi ogrenmek ıstıyorum ve mat geo derslerımınıde duzeltmek ıcın sızden yardım ıstıyorum…

 7. Merhabalar hocam . Ben 8. sınıf öğrencisiyim sbs ye hazırlanıyorum sözel derslerimde bir sıkıntı yok ama matematik ve feni bir türlü yapamıyorum matematiğe çalışıyorum bir süre yapıyorum ama netlerim berbat geliyor yalvarırım yardım edin çok ihtiyacim var şurda 1 ay kaldı hedeflerimi kazanmak istiyorum . puanım 380 küsür geliyor bunu nasıl 400 e çıkarabilirim bana bir tavsiye verin bu sınavı çok kazanmak istiyorum ?

 8. gerçekten çok güzel yorumlar yapıyorsunuz benim kafama birşey takıldı ben 5. sınıfa gidiyorum matematik dersini seviyorum ve derse katılıyorum fakat sınav zamanı geldiğinde sınav sorularında takılıyorum bu sorunun nasıl üstesinden gelebilirim

 9. hocam meraba ben 8.sınıf öğrencisiyim 18 günüm kaldı aslında matematiği çok iyi anlıyorum fakat sınavlarda diğer derslere bakılınca matematikten daha fazla yanlışım çıkıyor bunun sebebinin matematiğe çok fazla vakit ayırmadığımdan olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım??

 10. hocam bn 9 derstten kaldım9. sınıfım hocalar bna 6 dersini kurtarırsan geçersin dediler ama kurtarmm biraz zor gibi 4 ders seçtim coğrafya tarih edebiyat ve demokrasi bn bunlara ne kadar saat ayırmalıyım sınavada çok az kaldı teşekkürler

 11. ben 12 sınıfı meslek lisesi ögrenciyisim bu yıl üniversite sınavına gireceme ama matematik hiç anlamıyorum bu yıl dershane gidiyorum nasıl daha anlaya bilirim

 12. benim matematiğim abartmıyorum hiç bişey bilmiyorum önüme koyun en kolayından bir soru salak gibi bakarım o derece bilmiorum yani ve ben matematik yapmak istiyorum ygs de 20-25 net falan çıkarmak istiyorum… sizce bu 0 bilgiyle matematik dersine nasıl çalışayım.. konu anlatımlı kitaplar alıpta falan mı çalışıyım ordaki çözümlü örneklerle lütfen bana yardımcı olun…teşekkürler..

 13. Bana kısa sürede YGS ve LYS’yi nasıl bitireceğimi yazabilirmisiniz? Matematiği hep boş bırakıyorum. ancak çalışınca çözüyorum. ama hemen unutuyorum. sınava hazırlanıyorum 11. sınıftayım. ancak çalıştıklarımı unutuyorum. Bunun için neler önerebilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.