Başarısız olma nedenleri

Planımızın başarısız olma nedenlerini inceleyelim Başarılı olduysa sorun yok.  :)

En çok başarısız olma nedeni yeterli kararlılığa sahip olmamaktır. Bu sayfanın amacı başarılı olma arayışında olan ama ne yapacağını bilemeyen öğrenciler için hazırlandı.

Eğer çalışmaya niyetiniz yoksa, ders çalışmamak için ders çalışma yöntemleri, planları arayarak vicdanınızı rahatlatmaya çalışıyorsanız bu sayfa pek size göre değil.

Zaten hayatın her aşamasında göreceksiniz ki doğru yöntemlerle sabırla çalışmanızı sürdürmedikçe başarılı olamayacaksınız. Ben çalışmadan iyi yerlere geleyim, piyangodan para çıksın, dedemden evler dükkanlar kalsın gezeyim dolaşayım diyorsanız ders çalışma önerileri size bir fayda sağlamayacaktır. Ama karamsar olmayın. Alışana kadar zorlansanız da alıştıktan sonra daha mutlu bir yaşantınız olacak. Her sorunu kolayca çözeceksiniz.

Ben mutlaka çalışarak bir yerlere gelmeliyim başka şansım yok diyorsanız bunca yıl edindiğim tecrübelerimi dikkate almanızı tavsiye ederim. Şimdi devam edelim. Plan neden başarısız olabilir?

  1. Çözümü anlamadığınız için
  2. Birkaç soru çözüp çalışmayı bıraktığınız için.
  3. Çalışmanın çok vakit almasından dolayı yeterli vaktinizin olmaması.

Bunları ayrı Ayrı başlıklar üzerinde değerlendirelim. Yazıların tamamı yoruma açıktır. Şuan ilk aklıma geldiği şekliyle yazıp zamanla daha düzenli bir hale getireceğim.

“Başarısız olma nedenleri” için 4 yanıt

  1. Bu yazının devamı ayrı sayfalar olarak düzenlenmiştir. Sağ üstte sayfalar bölümünde yazının önce ve sonrasına ulaşabilirsiniz.

  2. Meraba hocam ben senem.hocam benim hiç ders çalışma hevesim yok bazen heves geliyor çalışmaya başlıyorum ama konuyu hiç anlamıyorum mat.ta anlammaya çalışıyoum tam anladım diyorum test çözmeye baaşlayınca. Hiç bişey bilmmiyorum ben 7.sınıfım bu arada yardımcı olurmusunuz????

  3. Merhaba hocam ben dilek yazinizi okudum fakat benim sorunum biraz farklı ben derste cok iyi anliyorum ama günlük tekrar bana gore değil çünkü bir günde bir ünite bitmiyor ve ünite bitmeden calisinca unutuyorum genel bir calisma yapmak benim için daha yararli oluyor konu bütünlüğü acisindan testlerde okulda soru çözerken basarili olmama ragmen okul sinavlarinda bir turlu basariyi yakalayamiyorum 10. Sinifim bu arada matematik sinavindan çok korkuyorum çünkü derste her soruyu vozen ben sinavda bunu ypamiyorum ve arkadaslarim öğretmenim benden daha iyisini bekliyor bunu gozlemleyebiliyorum her şeye farklı yorumlar getirebilmekte üstüme yoktur ama okul sinavlarinda basarili olamiyorum ab-i matematik olsa bulur icerdim herhalde bu su da sizin deneyimleriniz olsa gerek yardimc olursaniz çok sevinirim yorumunuzu bekliyorum hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.