Başarısız olma nedenleri

Planımızın başarısız olma nedenlerini inceleyelim Başarılı olduysa sorun yok.  :)

En çok başarısız olma nedeni yeterli kararlılığa sahip olmamaktır. Bu sayfanın amacı başarılı olma arayışında olan ama ne yapacağını bilemeyen öğrenciler için hazırlandı.

Eğer çalışmaya niyetiniz yoksa, ders çalışmamak için ders çalışma yöntemleri, planları arayarak vicdanınızı rahatlatmaya çalışıyorsanız bu sayfa pek size göre değil.

Zaten hayatın her aşamasında göreceksiniz ki doğru yöntemlerle sabırla çalışmanızı sürdürmedikçe başarılı olamayacaksınız. Ben çalışmadan iyi yerlere geleyim, piyangodan para çıksın, dedemden evler dükkanlar kalsın gezeyim dolaşayım diyorsanız ders çalışma önerileri size bir fayda sağlamayacaktır. Ama karamsar olmayın. Alışana kadar zorlansanız da alıştıktan sonra daha mutlu bir yaşantınız olacak. Her sorunu kolayca çözeceksiniz.

Ben mutlaka çalışarak bir yerlere gelmeliyim başka şansım yok diyorsanız bunca yıl edindiğim tecrübelerimi dikkate almanızı tavsiye ederim. Şimdi devam edelim. Plan neden başarısız olabilir?

  1. Çözümü anlamadığınız için
  2. Birkaç soru çözüp çalışmayı bıraktığınız için.
  3. Çalışmanın çok vakit almasından dolayı yeterli vaktinizin olmaması.

Bunları ayrı Ayrı başlıklar üzerinde değerlendirelim. Yazıların tamamı yoruma açıktır. Şuan ilk aklıma geldiği şekliyle yazıp zamanla daha düzenli bir hale getireceğim.

Başarısız olma nedenleri için 1 cevap

  1. Mehmet Hattatoğlu der ki:

    Bu yazının devamı ayrı sayfalar olarak düzenlenmiştir. Sağ üstte sayfalar bölümünde yazının önce ve sonrasına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>